Bostad för byte finnes på Mockasinvägen 7, Hägersten
Mockasinvägen 7
Vi har en fräsch hyreslägenhet med 3 rum och balkong. Lägenheten ligger på våning 4 av 4. Den har en öppen planlösning och är ljus inuti. Huset är från år 2008 och är fräsch. Köket är jättefräsch och stort vilket vi gillar. Det är Svenka Bostäder som äger huset.
Som hyresgäst har man tillgång till bla 2 olika tvättstugor. En av dessa ligger i samma hus som vår lägenhet. Hyran ligger på ca 10800 kr och det finns gott om parkeringsplatser med ca 500 kr /månad.
Huset har en grön innergård med träd och man har möjlighet till grillning i gården under varma tider.
Det är endast 8 minuters gång avstånd till Älvsjö centrum. Det finns även bussar ( 142, 145 och 144 ) som går nära huset. Älvsjö har blivit en knutpunkt och en viktig del av Stockholm och från Älvsjö tar det endast 10 minuter att åka till Stockholm Central.
Området runt huset är grönt med många parker och skogsområde. Det är ett perfekt område såväl för barnfamiljer men också för alla andra. Ett lugnt område med fint natur.
Vi trivs bra i vår bostad men vill ändå byta till en större pga tillökning i famijen.
Vi önskar :
- En hyreslägenhet med minst 4 rum
- Max hyra får bli 14.000 kr/månad
- Önskar följande område : Hägersten, Älvsjö, Huddinge, Högdalen, Bandhagen, Farsta, Rågsved,liljeholmen
Om bostaden
Typ
Hyresrätt
Storlek
70 kvm / 3 rum
Hyra
10 800 kr
Hyresvärd
Svenska bostäder
Våning
4 tr
Område
Hägersten
Detaljer
Hiss
Balkong/Terass
Badkar
Tvättstuga
Barnvänligt
Ej nedre botten
De vill byta till
Typ
Hyresrätt
Minst antal rum
4
Minsta boarea
80 kvm
Max hyra
Ingen gräns
Områden / städer
Farsta
Bandhagen / Högdalen
Älvsjö
Hägersten
Huddinge
Intresserad av bostaden?
Aktiv 7 dagar sedan
Kontakta annonsörenFör att kunna kontakta annonsören och se alla detaljer måste du själv ha en annons.