Bostad för byte finnes på Råsundavägen 11, Solna
Råsundavägen 11
Här i trevliga Haga Norra finns en etta på 51kvm med sovalkov. Huset är byggt på 30talet så det är ett gammalt hus med mysig karaktär. Närheten till stan och närheten till naturen. Det finns en gemensam stor innergård där alla i huset får vara.
Gångavstånd till mos och hagaparken. 10 min till Solna centrum. Trevliga grannar med en grym libanesisk restaurang precis utanför dörren. Bussen, tvärbanan och pendeln är på gångavstånd och om du vill ta tunnelbanan finns den vid Solna centrum.
Tvättstuga i källaren med industrimaskiner så tvätten går fort. Privat hyresvärd och det finns planer på starta brf om huset någon gång skulle säljas.
Huset ligger på en gata där det är mycket företag så det är lugnt på kvällarna och på dagarna finns det bra lunchrestauranger om man så vill. Vi behöver större pga ny familjemedlem.
Om bostaden
Typ
Hyresrätt
Storlek
51 kvm / 1 rum
Hyra
8 126 kr
Hyresvärd
Formen
Våning
0 tr
Område
Solna
Detaljer
Hiss
Balkong/Terass
Tvättstuga
Barnvänligt
Blivande BRF
Nedre botten
De vill byta till
Typ
Hyresrätt
Minst antal rum
2
Minsta boarea
60 kvm
Max hyra
12 500 kr
Områden / städer
Universitetet / Ekhagen
Norrmalm / Gamla Stan
Kungsholmen / Essingeöarna
Vasastan
Östermalm / Gärdet / Djurgården
Södermalm / Gröndal
Hammarby / Årsta / Enskede Gård / Sjöstad
Johanneshov / Enskededalen
Enskede
Bagarmossen / Skarpnäck / Sköndal
Hägersten
Saltsjö / Nacka / Hammarby
Solna
Sundbyberg
Intresserad av bostaden?
Aktiv 2 dagar sedan
Kontakta annonsörenFör att kunna kontakta annonsören och se alla detaljer måste du själv ha en annons.